SEPETİM
Alışveriş Sepetiniz Boş.
İade ve Değiştirme

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde www.belgeyayinlari.com.tr'nin düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. 

 • İade ürünlerinizi mutlaka İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ ile gönderiniz.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.


  Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Yurtiçi, Aras Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

  İade İşlemleri
 • Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, hasarlı ve ayıplı mal olup olmadığı iade nedeni olarak belirtilenlerin ürünlerde var olup olmadığını bakar ve onaylar. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.
 • İade onaylandığında iade bedelini siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini vereceğiniz banka hesabınıza yansıtacaktır.


  Değiştirme
  Müsteri bir ay içinde kullanılmamış ve kolisi bozulmamış ürünleri kargo ücreti kensidine ait olmak koşulu ile başka model ürünle değiştirebilir.